O EDYCJI W WARSZAWIE

WIęcej info na: kinowtrampkach.pl

10. EDYCJA KINA W TRAMPKACH W WARSZAWIE

Nie mogliśmy się doczekać, aby WRÓCIĆ DO KIN! Nic nie cieszyło nas tak, jak możliwość zobaczenia kinotrampkowej widowni na żywo i doświadczenia jej niesamowitej energii na własnej skórze. 

 

W Warszawie gościliśmy od 23 maja do 5 czerwca. 22 maja zaprasiliśmy Was na Uroczyste Otwarcie! Była to edycja, jakiej jeszcze nie było. To w końcu nasze 10. urodziny! 

AKTYWNOŚCI DLA WARSZAWSKIEJ PUBLICZNOŚCI

Jak co roku Kino w Trampkach stawia na zaangażowanie ze strony publiczności, szczególnie dzieci i młodzieży. Na festiwalu działają składy jurorskie:
• Jury Dziecięce Filmów Krótkometrażowych z Warszawy
• Jury Młodzieżowe Filmów Krótkometrażowych z Warszawy
• Jury Dziecięce Filmów Pełnometrażowych z Warszawy
• Jury Młodzieżowe Filmów Pełnometrażowych z Warszawy
• Jury Rodziców z Warszawy

Dodatkowo przy festiwalu obradują dwa składy jury:
• Jury SKSiL (Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych)
• Jury ECFA (European Children’s Film Association)

Do Konkursu Filmów pełnometrażowych film zostały wybrane przez Młodzieżową Grupę Programową z LO im. Stefana Batorego w Warszawie.

W trakcie trwania festiwalu serdecznie zapraszamy do udziału w:
● warsztatach;
● konkursie fotograficznym;
● ćwiczeniach do filmów;
● rozmowach z twórcami;
● konkursach w mediach społecznościowych;
● plebiscycie publiczności.

Pokaż nam jak oglądasz filmy w domu! Oznacz nasze konto na Instagramie i użyj oficjalnych hasztagów: 

#kinowtrampkach #kinowtrampkachwwarszawie #cinemainsneakers

 

 

8. edycja Kina w Trampkach w Warszawie

Od siedmiu lat spotykamy się z Wami nie tylko w salach kinowych. Dyskusje, warsztaty, wspólne przeżywanie seansów, spotkania z gośćmi i Wasza niezastąpiona energia – to coś, o czym intensywnie myśleliśmy i za czym tęskniliśmy przez cały rok, do kolejnej edycji. Nasze plany związane z Kinem w Trampkach 2020 zostały niestety pokrzyżowane. Nie poddajemy się. Przygotowaliśmy dla Was nowe rozwiązania oraz nowe formy komunikacji, które pozwolą na doświadczanie w pełni w festiwalowej atmosfery. To będą niezapomniane wakacje, podczas których udamy się w podróż w najdalsze zakątki świata i poznamy kultury, o jakich nawet nam się nie śniło. Wszystko to będzie możliwe dzięki zaangażowaniu z Waszej strony! Teraz potrzebujemy energii warszawskiej publiczności bardziej niż kiedykolwiek. Nie pozostaniemy dłużni, dokonaliśmy już selekcji najlepszych tytułów, a teraz będziemy zachęcać do oglądania oraz udziału w dyskusjach i wydarzeniach z nimi związanych.

Aktywności dla warszawskiej publiczności

 • Jak co roku, Kino w Trampkach stawia na zaangażowanie ze strony publiczności, szczególnie dzieci i młodzieży. Zachęcamy do działań festiwalowych już niemal od początku powstawania kolejnej edycji. Możecie sprawdzić się jako członek jednej z komisji: Jury Dziecięcego, Jury Młodzieżowego, Jury Rodziców oraz przystąpić do Młodzieżowego Studia Festiwalowego. Każda z wymienionych grup ma swój wkład w organizację festiwalu. Dzięki jurorom poznamy najlepsze filmy festiwalu, a warszawskie Młodzieżowe Studio Festiwalowe będzie działało w naszych mediach społecznościowych. Tego nie można przegapić!
 • Zostań jurorem kolejnej edycji! Już teraz zapraszamy do składania zgłoszeń. To Wy możecie zdecydować, które filmy zdobędą główne nagrody:
 • JURY DZIECI 2021 
 • JURY MŁODZIEŻY 2021
 • Oddaj głos na najlepszy film! Chętnie dowiemy się, jakie są Wasze filmowe preferencje, aby jak najlepiej dopasowywać festiwalowy repertuar w kolejnych latach. Zapraszamy więc do oddawania głosów w Plebiscycie Publiczności.
 • Przygotujemy dla Was konkurs fotograficzny, który zakończy się wystawą w plenerze. Serdecznie zapraszamy!
 
 • Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ANKIETY EWALUACYJNEJ dotyczącej Kina w Trampkach. Dzięki Waszej pomocy zyskamy informacje potrzebne do ulepszenia naszych działań.

Kiedy i gdzie?

Wakacje w pełni, a my mamy dla Was dobrą wiadomość. Będziemy z Wami przez najbliższe pół roku, w różnych odsłonach, z bogatą ofertą tematyczną i przy wykorzystaniu wielu mediów, a przede wszystkim będziemy dostępni online, gdziekolwiek będziecie potrzebować dobrych filmów, rozrywki, zabawy, wytchnienia, ale też spotkania i mądrych rozmów. Skoro nie można podróżować, zachęcamy Was do filmowej wyprawy dookoła świata! Filmom będą towarzyszyć spotkania z twórcami i rozmowy o dorastaniu.

Festiwal podzieliliśmy na trzy terminy, dzięki czemu wydłuży się filmowa przyjemność 🙂

1. SIERPIEŃ – FILMY PEŁNOMETRAŻOWE
Zaczynamy od pokazów online filmów pełnometrażowych, które przy ograniczonych możliwościach podróżowania, będą dla Was oknem na świat. Historie młodych osób, Waszych rówieśników z różnych krajów świata, pogrupowaliśmy w sekcje:

 • KINOTRAMPKOWE PEREŁKI – czyli najlepsze filmy pełnometrażowe dla dzieci (od 3. roku życia) i młodzieży, które zachwycały Was podczas poprzednich siedmiu edycji festiwalu;
 • KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DLA DZIECI – tradycyjnie odbędzie się konkurs filmów specjalnie dla Was wyselekcjonowanych z festiwali na całym świecie z 2019 i 2020 roku. Jest w nich dużo słońca, wakacyjnej przygody i dylematów, które przynieść może tylko lato;
 • KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DLA MŁODZIEŻY – w tym roku o wyborze filmów do konkursu decydowała Młodzieżowa Grupa Programowa złożona z licealistów z I SLO Bednarska.
 • FOCUS NA DOKUMENT – skoro są wakacje, to nie może zabraknąć wycieczek, obozów i wyjazdów za miasto! Przygotujcie ekwipunek i razem z bohaterami ruszcie w nieznane.

Kino w Trampkach będziecie mogli oglądać przez cały sierpień, o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Nie zapominamy o lokalności wydarzenia, dlatego nasze filmy będą grane w wirtualnej sali Kina Luna, dzięki platformie www.mojeekino.pl.

Jak co roku, o wyborze najlepszych filmów zdecydują jury dzieci i młodzieży. Swoje nagrody przyznają też: publiczność festiwalowa, Jury Rodziców, Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Jury European Children’s Film Association.

Będziecie mogli spotkać się z twórcami, wziąć udział w warsztatach filmowych i dyskusjach ze specjalistami.

2. PAŹDZIERNIK – KRÓTKIE HISTORIE 

Październik to miesiąc krótkich historii. Czekają na Was najlepsze krótkie metraże z ostatnich lat oraz dwa konkursy filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży. 
 • O nagrodach dla twórców zadecyduje jury dziecięce i młodzieżowe.
 • Spośród bohaterów krótkich historii publiczność wybierze swojego ulubionego reprezentanta, który mógłby stać się rzecznikiem młodych ludzi.
 • Będą na Was czekać ćwiczenia, proste warsztaty i gry połączone z tematami filmów, a także spotkania z twórcami.
 • Będziecie mogli nas oglądać w szkole lub w domu, wszystko w wersji online.

3. GRUDZIEŃ – KIDS MEDIALAB
W grudniu skręcamy w boczną uliczkę od filmu, w stronę nowych mediów i technologii. Zaprosimy Was do udziału w wystawie online, na której zaprezentujemy aplikacje, gry, projekty VR (wirtualnej rzeczywistości) i AR (rozszerzonej rzeczywistości). Tym razem nie tylko oglądanie, ale też doświadczanie, dotykanie, poruszanie się i zanurzanie w zabawie i przyjemności, ale też refleksji. Zaprosimy Was do eksperymentowania w pierwszym w Polsce KIDS MEDIALAB.